Izolacepir s.r.o.

Zateplovací kontaktní systém ETICS. Co to je?

ETICS je zateplovací systém, který se skládá z řady prvků, které se umisťují postupně na vnější stěny budov. Jednak jsou to speciální desky, které mají zajistit optimální tepelnou izolaci, pak je tu ještě malta vyztužená síťovinou a vrstva omítky, která je finální úpravou celku.

Co víme o systému ETICS?

V první řadě se sluší podotknout, že jak rozsáhlá bude záležet na konkrétním výrobci. Základní verze tohoto zateplovacího systému však vyžaduje použití: minerálního univerzálního lepidla, kterým se lepí desky a vyrábí se tzv. zesílená vrstva. Dalším je podklad, který se před nanesením omítky překryje vyztuženou vrstvou. A nakonec tenkovrstvá omítka na dokončení hotové fasády. Podle toho, jaký typ ETICS zvolíme, se vyplatí pečlivě znát technické podmínky a potřebné materiály, které budou nutné pro správné dokončení celku.

Upozorňujeme však, že při výběru konkrétního systému ETICS již máme v sadě všechny potřebné materiály a prvky. Jde tedy o hotový výrobek, který nevyžaduje žádné další nákupy. Proto je podle mnoha lidí volba jednoho z takových řešení dostupných na trhu tou nejlepší možností, která nám zajistí teplo domova a estetický vzhled celé fasády.

Proč se vyplatí vybrat si celý systém a nevytvářet nový, nevyzkoušený?

Když se rozhodneme pro zateplení domu materiály obsaženými v konkrétním systému ETICS, vyplatí se jej využít celý a neobjednávat jednotlivé prvky a přidávat vlastní. Díky tomu nás nemine záruka výrobce, která se většinou vztahuje na celý systém. Pokud plánujeme zateplení budovy, měli bychom vzít v úvahu četné prvky a proměnné. V první řadě je třeba připomenout, že konkrétní systémy mohou mít mírně odlišné vlastnosti a vyznačovat se například větší pevností a odolností, což bude důležité, pokud je budova umístěna vedle silnice.