Izolacepir s.r.o.

Jak udělat kvalitní izolaci ploché střechy?

Ploché střechy spojené se stropem budovy jsou řešením především ve starých budovách, i když – jak říkají odborníci – nyní se opět vrací do obliby s módou jednoduchých staveb v minimalistickém stylu. Ve skutečnosti tyto střechy nejsou úplně ploché, ale mají mírný sklon, aby mohla dešťová voda odtékat. Jejich nosnými prvky bývají železobetonové stropy nebo ocelové trapézové plechy.

Problémem starších staveb je často chybějící izolace nebo nedostatečná izolace střechy. To může způsobit netěsnost a také únik tepla zevnitř. Izolaci z moderních materiálů lze provést jak ve starých domech, tak i v novostavbách. Je umístěn na betonové rovině nad posledním podlažím. Je důležité zajistit její těsné sestavení a spojení s izolací stěny tak, aby nedocházelo ke vzniku tepelných mostů.

Jaké jsou výhody PIR desek?

PIR izolační desky jsou moderní materiál používaný pro tepelnou izolaci podlah, stěn, plochých i šikmých střech. Vyznačují se nízkou hustotou a malou tloušťkou. Jsou odolné, lehké, snadno se instalují a odolávají biologickým faktorům, jako jsou houby a hmyz. Jejich nasákavost nepřesahuje 2 %. Oproti jiným materiálům, jako je polystyren, jsou tvrdší a odolnější vůči ohni. Mají velmi nízký součinitel tepelné vodivosti, proto se často používají v energeticky úsporných budovách.

V naší nabídce naleznete 5 produktů termPIR a IZOPROOF určených speciálně pro ploché střechy. Všechny PIR panely jsou vyrobeny z tepelně izolačního jádra z PIR pěny, oboustranně chráněné plynotěsnou výstelkou z hliníku, papíru a polyethylenu nebo plynopropustnou výstelkou ze skelného vlákna (volitelně napuštěného bitumenem).

Jak nainstalovat střešní izolaci?

Montáž PIR desek nevyžaduje složitá zařízení. Je však nutné předem očistit podklad od prachu a připravit povrch parozábrany. Zabrání pronikání vlhkosti ze strany místnosti směrem k izolaci. PIR desky se montují v jedné nebo dvou vrstvách pomocí metody cikcak. V případě pokládky jedné vrstvy se doporučují desky s řezačkou TAG (pero a drážka) nebo LAP (schodkový zámek) a v případě dvou vrstev – zámkem FIT (plochá). Případné mezery jsou vyplněny montážní pěnou. Na podklad z trapézového plechu se dlouhá strana desek pokládá kolmo k profilaci plechu.PIR desky jsou upevněny spojovacími prvky ve formě ocelových podložek s příslušným šroubem. První vrstva obvykle se používá 1 spojovací prvek na desku. Na druhé vrstvě – v závislosti na zóně střechy (střed – 6 upevňovacích prvků, okraj – 12 upevňovacích prvků). O dodatečném počtu šroubů se může projektant rozhodnout na základě statického výpočtů. Taková řešení se používají v neobvyklých podmínkách, například ve větrné zóně. Máte-li jakékoli dotazy nebo obavy, obraťte se na naši technickou poradnu.