Izolacepir s.r.o.

Jsou PIR desky odolné vůči vodě?

S jistotou lze konstatovat, že PIR desky se stávají stále oblíbenějším tepelně izolačním materiálem v moderním stavebnictví. Bylo prokázáno, že mají mnohem lepší vlastnosti než polystyren nebo minerální vata. Mezi jejich četné výhody navíc patří i otázka velmi vysoké životnosti a odolnosti proti vlhkosti. Za pozornost stojí i řada jejich dalších výhod.

Čím se PIR panely liší?

Za prvé, PIR desky jsou moderní tepelná izolace. Vyznačují se lehkostí a zároveň vysokou pevností v tahu a tlaku. Specialisté toto řešení doporučují, protože se vyznačuje vynikajícími izolačními vlastnostmi. Velmi nízký součinitel prostupu tepla umožňuje použití tenké desky a získání stejných izolačních vlastností jako u silné vrstvy vaty nebo polystyrenu. Důležité je, že vykazují velmi vysokou úroveň odolnosti proti ztrátě tepelně izolačních parametrů v případě vlhkosti. 

Důležitá bude i jejich požární odolnost (tzv. konečné použití), lze je proto považovat za vynikající izolační řešení, které se osvědčí v moderních budovách a přitom potěší parametry, kterých umožňuje dosáhnout.

Co dalšího bychom měli vědět o PIR deskách

?Za zmínku stojí, že se jedná o ekologické řešení, protože nemají negativní dopad na životní prostředí a lze je efektivně recyklovat. Jejich využití ve stavebnictví je velmi široké, stále častěji se s nimi můžeme setkat například u izolací podlah. Lze je s úspěchem použít v nových i rekonstruovaných budovách. Díky svým jedinečným izolačním vlastnostem je lze použít i k izolaci podlah zespodu, např. lepením na strop sklepa pod konkrétní místností. Takové působení může přispět k výraznému zvýšení tepelné pohody.